Gigant przemysłu motoryzacyjnego we Wrocławiu


Co drugi pojazd na świecie wyposażony jest w produkty MAHLE. Jeszcze w tym roku koncern będzie miał swój oddział we Wrocławiu. O najnowszych planach przedstawiciele firmy poinformowali w czwartek, 9 marca 2017 r. we Wrocławiu.

Koncern MAHLE otworzy swój oddział we Wrocławiu. W powstającym Centrum Usług Wspólnych (SSC) na Europę, realizowane będą procesy związane z IT i finansami. W początkowej fazie projektu zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób, docelowo 200.

– Ta inwestycja to kolejny projekt z branży nowoczesnych usług biznesowych i IT, realizowany przez firmę produkcyjną posiadającą swoje fabryki w bliskim sąsiedztwie Wrocławia. Tym samym grono marek, które doceniły potencjał inwestycyjny regionu – m.in.: Toyota, Wabco, Diehl Controls, Viessmann – powiększyło się o dodatkowego globalnego gracza. Obecność MAHLE we Wrocławiu to dowód na to że miasto nadal ma ogromny potencjał rozwoju – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Połowa pojazdów na świecie ma produkty MAHLE

Koncern MAHLE to globalny partner rozwoju dla przemysłu motoryzacyjnego, oferujący unikalne rozwiązania w dziedzinie silników, filtracji, elektryki i mechatroniki oraz układów chłodzenia. W Polsce obecny już od lat w Krotoszynie, gdzie produkowane są m.in.: tuleje, tłoki i zawory oraz w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie wytwarzany jest kompletny asortyment wymienników ciepła i moduły chłodzące.

Dążąc do ujednolicenia procesów informatycznych i finansowych grupy, koncern zdecydował się na utworzenie Centrum Usług Wspólnych na Europę. Biuro to będzie miało swoją siedzibę we Wrocławiu w budynku Nicolas Business Center. W czwartek, 9 marca, przedstawiciele firmy poinformowali o podpisanej właśnie umówie najmu powierzchni biurowych.

– O wyborze Wrocławia na lokalizację nowego SSC, przede wszystkim, zdecydowały wieloletnie pozytywne doświadczenia zakładów w Krotoszynie i Ostrowie – obie fabryki zatrudniają w sumie 5000 pracowników. Kluczowa okazała się również niewielka odległość obu fabryk od stolicy Dolnego Śląska. Natomiast najważniejszym argumentem przemawiąjącym za ulokowaniem inwestycji we Wrocławiu okazał się stabilny i zróżnicowany rynek pracy aglomeracji – podkreśla Heiko Pott, wiceprezes ds. finansów i rachunkowości MAHLE na Europę.

Dlaczego MAHLE wybrał Wrocław?

Przedstawiciele koncernu MAHLE zdecydowali się na Wrocław po tym, jak przyjechali do miasta w kwietniu 2016 r. na konferencję zorganizowaną przez firmę doradczą McKinsey.

– Byli zafascynowani Wrocławiem, jego potencjałem, rynkiem biznesowym i możliwością zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników – wylicza Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i dodaje, że początkowo koncern rozważał utworzenie Centrum Usług Wspólnych m.in. w Bratysławie i Budapeszcie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ