Komorowski krytykuje rząd polski

Bronisła Komorowski z kwasniewskim.jpg

Były prezydent Polski, obrońca KODu, WSI i innych organizacji z UBecją w tle przemówił. Tym razem za pośrednictwem TVN24 skomentował ostatnie wydarzenia w Unii Europejskiej, a mianowicie ponowny wybór Tuska na szefa RE oraz stanowcze NIE Polski w tym głosowaniu dla Tuska. Co powiedział? Oto garść komorowskich mądrości!

Komorowski powiedział, że podczas szczytu UE rząd polski dał „pokaz i nieporadności” i „wszystkich najgorszych cech narodowych”, które się przypisywało kiedyś Polakom. „Ogólna jest kompromitacja także poprzez potwierdzenie najgorszych opinii o Polsce, o Polakach – o polskim piekle, niedojrzałości, kłótliwości, niezdolności do współdziałania” – mówił.

Dalej: „Na szczęście Donald Tusk wygrał, ale proszę sobie wyobrazić, co to by było, gdyby intryga Jarosława Kaczyńskiego okazała się skuteczna, gdyby miał lepszych, bardziej cwanych wykonawców, którzy by rzeczywiście doprowadzili w wyniku zakulisowych różnych zabiegów do tego, co było możliwe, żeby przewlec kwestię rozstrzygnięcia co będzie na drugą kadencję przewodniczącym”.

I jeszcze to: „Na własne życzenie, czy na życzenie Jarosława Kaczyńskiego, Polska przesiadła się z wagonu I klasy w tym pociągu europejskim do wagonu III klasy, albo jeszcze dalej, a teraz grozi to, że w ogóle wypadniemy z tego pociągu, bo tak odczytuję sens wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim w ramach tzw. miesięcznicy”.

I dodał, że czwartkowy szczyt UE to „początek końca legendy Jarosława Kaczyńskiego jako stratega politycznego”.

Na koniec Komorowski zabawił się w jasnowidza i zaczął przepowiadać przyszłość. Powiedział, że Tusk za 3 lata zostanie … prezydentem Polski: „Wszystko na to wskazuje, że zakończy swoją misję, pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej (…) z dobrym wynikiem, z dobrymi skojarzeniami”

Komorowskiego powrót zawsze bawi. Tak szczerze!

Źródło: TVN24/ Telewizja Republika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ