Napad na dostawcę pizzy

pizza.jpg

Niespełna 48 godzin potrzebowali policjanci z Legnicy, by namierzyć i zatrzymać mężczyznę podejrzanego o udział w napadzie rabunkowym na dostawcę pizzy, do którego doszło na terenie miasta. Sprawcy pobili poszkodowanego, a następnie zabrali mu saszetkę z dokumentami oraz pieniędzmi. Funkcjonariusze po zatrzymaniu napastnika w jego mieszkaniu zabezpieczyli także mienie pochodzące z innego przestępstwa. Wobec mężczyzny sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za rozbój grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Oficer Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie o napadzie rabunkowym na pracownika jednej z miejscowych pizzerii, którzy tego dnia dostarczał zamówione jedzenie. Z ustaleń policjantów wynikało, że poszkodowany mężczyzna, gdy dowiózł pizze, został pobity przez dwóch nieznanych mu sprawców. Napastnicy po zadaniu kilkunastu uderzeń pokrzywdzonemu, skradli jego saszetkę z pieniędzmi, kartą bankomatową oraz dokumentami.

Mężczyzna zapamiętał kilka istotnych szczegółów, które przekazał policjantom zawiadamiając o tym przestępstwie. Niespełna 48 godzin po zdarzeniu funkcjonariusze ustalili aktualne miejsce pobytu i zatrzymali

20-latka podejrzanego o udział w rozboju. Policjanci przeszukując mieszkanie zatrzymanego mężczyzny zabezpieczyli także laptop pochodzący z innego przestępstwa.

Dalsze czynności prowadzone przez policjantów w tej sprawie potwierdziły, że na początku stycznia br. również na terenie Legnicy, 20-latek włamał się do pojazdu osobowego volkswagena i z jego wnętrza ukradł komputer.

Wobec mężczyzny na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10, natomiast za rozbój do 12 lat pozbawienia wolności.

Legniccy policjanci prowadzą obecnie dalsze czynności w tej sprawie zmierzające do zatrzymania drugiego ze sprawców tego przestępstwa.

Źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ