Petru: Powinniśmy wstąpić do strefy euro. Strefa euro to będzie jądro Europy

Ryszard Petru z planen.jpg

Dziś Nowoczesna miała swoją pierwszą w tym roku Radę Krajową. Ryszard Petru przygotował nawet specjalną przemowę. To co mogliśmy usłyszeć przerosło jednak najśmielsze oczekiwania. Lider Nowoczesnej nawoływał do jak najszybszego wejścia do strefy euro i zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu… sojusz z Władimirem Putinem. To nie żart. Petru naprawdę to powiedział.

Ryszard Petru oznajmił zgromadzonym na Radzie Krajowej Nowoczesnej, że znalazł rozwiązanie, pozwalające zapobiec marginalizacji Polski w Europie. Jego zdaniem jedyny ratunek w… euro. To właśnie strefa euro zdaniem Petru będzie jądrem Europy.

– Polacy nie chcą wychodzić z Europy, Polacy chcą być liderem Europy. Możemy zapobiec marginalizacji Polski w Europie powinniśmy wstąpić do strefy euro. Strefa euro to będzie jądro Europy, to będzie jądro decyzyjne. Środki dla Polski będą w budżecie strefy euro. PiS od zawsze był wrogiem strefy euro- mówił Ryszard Petru.

W dalszej części swojego wystąpienia lider Nowoczesnej zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu, że jest największym sojusznikiem Putina… tylko o tym nie wie.

– PiS przypomniał o liberum veto. Polska od 26 lat nie była tak osamotniona jak w ostatnim tygodniu. To był tydzień kompromitacji i poniżenia. Polska się jeszcze nigdy tak nie skompromitowała od 26 lat. Polityka PiS wstawania z kolan skończyła się nokautem na deskach. Głównym beneficjantem tego co się działo, jest Putin. Kaczyński jest jego największym sojusznikiem, tylko o tym nie wie – mówił Petru.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ