Dzierżoniów: Pijani mężczyźni zdewastowali samochody

Ildar Sagdejev, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy w sobotę nad ranem uszkodzili kilka zaparkowanych samochodów.

Straty to kilka tysięcy złotych. Młodzi wandale odpowiedzą teraz za uszkodzenie mienia, za co grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

W sobotę tuż przed godzina 6:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn kopie w samochody zaparkowane na osiedlu Kolorowym.

We wskazane miejsce niezwłocznie udał się policyjny patrol, na widok którego sprawcy zaczęli uciekać. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 oraz 22 lat. Okazało się, że obaj są mieszkańcami Dzierżoniowa, u których policyjny alkomat wykazał odpowiednio 2,1 i 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci zatrzymani mężczyźni na osiedlu Kolorowym uszkodzili 4 samochody marki audi, opel, skoda i mazda, a na Błękitnym seata. Sprawcy w samochodach wyrywali lusterka, kopali po maskach oraz reflektorach. Łączna wartość strat to kilka tysięcy złotych.
Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu już usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Za spowodowanie szkód w autach grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ