Firlej rozmawia o kulturze z mieszkańcami

foto: mat prasowy

Chcemy, by mieszkańcy poznali nas i powiedzieli, czego od nas oczekują – mówi Sylwia Świerczyńska z Klubu Firlej we Wrocławiu. We wtorek 21 marca rozpocznie się pierwsze spotkanie ekipy Firleja z mieszkańcami osiedla Grabiszyn-Grabiszynek w ramach projektu „Dom Kultury+”.

Na razie nie wiadomo, czego oczekują od Firleja mieszkańcy. Poznaniu ich potrzeb mają służyć spotkania przy stolikach. W planach są cztery spotkania, które odbywać się będą we wtorki. Ostatnie, podsumowujące rozmowy z mieszkańcami, zaplanowano w Centrum Kultury Zajezdnia. Plakaty informujące o wydarzeniu zawisły w bibliotekach i szkołach.
– Na pierwsze spotkanie zaprosiliśmy mieszkańców, szkoły, kluby seniora, rady osiedli – opowiada Sylwia Świerczyńska. – Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Nie wiemy jeszcze, czy mieszkańcy chcą spotykać się u nas na zajęciach muzycznych, czy artystycznych. To się dopiero okaże.

„Dom Kultury+” to program Narodowego Centrum Kultury, dzięki któremu mieszkańcy osiedla mogą spotkać się i porozmawiać o swoich oczekiwaniach związanych z działaniem osiedlowego domu kultury. Firlej dzięki temu zdiagnozuje potrzeby kulturalne na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek. Zorganizuje także konkurs na inicjatywy lokalne, aktywizujące mieszkańców.

– Chcemy tworzyć głębsze więzi z mieszkańcami – tłumaczy Robert Chmielewski, dyrektor ODA Firlej. – Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na kulturalną imprezę w swojej najbliższej okolicy. Nikt nie musi się martwić, że jest debiutantem w tej dziedzinie, ponieważ na każdym etapie działania może liczyć na pomoc naszego zespołu – dodaje.

Na spotkaniach omawiane zostaną m.in. lokalne problemy z kulturą oraz pomysły na działania zmierzające do ich usunięcia. Zwieńczeniem działań będzie przygotowanie i realizacja projektu kulturalnego, który powstanie podczas spotkań.

Pierwsze spotkanie połączone będzie z otwarciem „Kawiarni sąsiedzkiej” w Firleju, w której będzie można spróbować ciast przygotowanych samodzielnie przez sąsiadów z osiedla.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ