Gates Polska zainwestuje kolejne miliony w LSSE

Fot. Materiał prasowy

We wtorek 14 marca podczas konferencji prasowej Prezes LSSE Witold Lech Idczak wręczył Adamowi Mrzygłódowi, Regionalnemu Dyrektorowi Produkcji na Europę, Członkowi Zarządu Gates Polska, zezwolenie na prowadzenie działalności w LSSE.

16 lat temu firma Gates Polska otrzymała pierwsze zezwolenie na działalność w LSSE. Od tego momentu nieustannie się rozwija.  Spółka Gates zainwestowała już w LSSE 250 mln zł. Teraz zainwestuje 125 mln zł. To dla nas zaszczyt, że możemy wręczyć kolejne zezwolenie dla tego światowego lidera w swojej branży. Rozwój firm Gates Polska na terenie LSSE pokazuje również, że stwarzamy inwestorom jak najlepsze warunki do prowadzenia działalności – mówił Witold Lech Idczak, Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ten nowy zakład podniesie konkurencyjność firmy Gates na europejskim rynku a do podjęcia decyzji o jego budowie przyczyniło się zaangażowanie i wytężona praca osób zatrudnionych w Gates Polska w ciągu ostatnich 16 lat – podkreślił Adam Mrzygłód, Regionalny Dyrektor Produkcji na Europę i Członek Zarządu Gates Polska.

Gates Polska pierwsze zezwolenie na działalność w LSSE uzyskała w 2000 r.  W 2001 r. firma rozpoczęła produkcję. Do tej pory zainwestowała    w strefie niemal  275 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 500 wykwalifikowanych osób, które pracują przy produkcji pasów wieloklinowych, klinowych, synchronicznych  i zestawów naprawczych pasków rozrządu dla klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej na całym świecie. Gates jest jednym z największych pracodawców na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

We wtorek 14 marca podczas konferencji prasowej Prezes LSSE Witold Lech Idczak wręczył Adamowi Mrzygłódowi Członkowi Zarządu firmy Gates Polska kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności w LSSE. Spółka Gates Polska zainwestuje w LSSE 125 mln złotych w nowy budynek oraz maszyny i do końca 2019 r. zwiększy zatrudnienie o co najmniej 50 osób.

Korporacja Gates postanowiła rozszerzyć działalność na terenie Polski, aby mocniej zaznaczyć swoją obecność na europejskim rynku hydrauliki siłowej. W nowo powstałym zakładzie produkowane będą węże hydrauliczne.

Korporacja Gates jest światowym liderem w produkcji pasów napędowych oraz produktów hydrauliki siłowej. Jej wysoko zaawansowane wyroby są kluczowymi komponentami, mającymi różnorodne zastosowanie w motoryzacji i przemyśle, gdzie ryzyko awarii jest wysoce uzależnione od jakości produktów Gates. Swoim klientom  dostarcza zróżnicowany wachlarz wysokiej jakości produktów i usług serwisowych, obejmujących zarówno części zamienne, jak i produkty do pierwszego montażu, używane w procesach specjalistycznych,  w branży budowlanej, rolniczej, energetycznej transportowej i motoryzacyjnej. Korporacja sprzedaje swoje produkty na całym świecie pod marką Gates, która jest znana dystrybutorom, producentom oryginalnego sprzętu oraz instalatorom jako wiodąca pod względem jakości i innowacji technologicznej, a jej  uznanie budowalne było od momentu założenia firmy Gates w roku 1911.

Jako lider inżynierii, z silnym zapleczem badawczo-rozwojowym, Gates zobowiązany jest
do tworzenia udogodnień związanych z postępem w nauce o ruchu poprzez rozwój bezpiecznych, przyszlościowo pomyślanych produktów, usług, systemów i rozwiązań, a także utrzymywania długoterminowych relacji z klientami i pracownikami. Korporacja Gates, z centralą w Denver, Colorado zatrudnia ponad 14000 osób, z których 3000 przypada na Europę, w 106 zakładach zlokalizowanych w 30 krajach świata.

źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ