Pijany kierowca próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę

kasa robert1.jpg

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w trakcie kontroli drogowej próbował wręczyć łapówkę dwóm milickim policjantom. W ten sposób chciał nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, po tym jak został zatrzymany, gdy kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek po godzinie 7:00 w miejscowości Stara Huta w gminie Krośnice policjanci w ramach prowadzonej akcji „Trzeźwy poranek” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki kia rio. Samochodem kierował 52-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że kierowca był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono ponad 1,1 promila alkoholu. W związku z tym policjanci przystąpili do sporządzania dokumentacji związanej z ujawnionym przestępstwem drogowym. Wtedy zatrzymany kierowca zaproponował funkcjonariuszom, że jeśli odstąpią od dalszych czynności służbowych w tej sprawie, to da każdemu z nich po tysiąc złotych.

W tym momencie policjanci oświadczyli mężczyźnie, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo tym razem polegające na usiłowaniu wręczenia funkcjonariuszom publicznym korzyści majątkowej – policjanci zgodnie z obowiązującą procedurą zatrzymali mężczyznę i o wszystkim powiadomili dyżurnego jednostki. Mężczyzna został przewieziony do Komedy Powiatowej Policji w Miliczu i do czasu wyjaśnienia okoliczności popełnienia obu przestępstw został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrana w tej sprawie dokumentacja została niezwłocznie przekazana do miejscowej prokuratury celem wykonania dalszych czynności procesowych z zatrzymanym kierowcą.

Za próbę wręczenia policjantom łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Oczywiście poniesie on także konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem będąc w stanie nietrzeźwości.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ