Wrocław: Rebecca Kiessling wygłosi wykład w nowym miejscu

Rebecca Kiessling – amerykańska prawnik, mówcą pro-life oraz prezes organizacji Save the 1. odwiedzi Polskę po raz pierwszy. W swoim wykładzie poruszy kwestie prawa człowieka do urodzenia się, konieczności prawnej ochrony nienarodzonych dzieci już od momentu poczęcia, jednakowej godności ludzkiej bez względu na okoliczności poczęcia oraz stan zdrowia.

Wykład zostanie wygłoszony w j. angielskim, zapewnione zostanie jego tłumaczenie.
Wykład odbędzie się dnia 16 marca o godz. 14.00. w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana we Wrocławiu przy ul. Kuźniczej 11-13. Organizatorem spotkania jest Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przy współorganizacji Civitas Christiana.

BIOGRAM PRELEGENTKI:

Rebecca Kiessling urodziła się 22 lipca 1969 r. w Michigan. Jest prawnikiem zajmującym się prawem rodzinnym oraz aktywistą pro-life. Jej działalność nakierowana jest przede wszystkim na zakończenie prawnej dopuszczalności dokonywania aborcji wobec nienarodzonych dzieci, poczętych w wyniku gwałtu.

Wychowała się w żydowskiej rodzinie. W wieku 19 lat dowiedziała się od dopiero co poznanej, biologicznej matki, że jest dzieckiem poczętym w wyniku gwałtu oraz że nie została zabita w okresie prenatalnym przede wszystkim ze względu na istniejący ówcześnie zakaz aborcji.

Po tym doświadczeniu, Rebecca Kiessling zaangażowała się w amerykański ruch pro-life.

Jest prezesem pozarządowej organizacji „Save the 1”, skupiającej mówców i trenerów, mającej na celu edukowanie społeczeństwa na rzecz konieczności pełnej ochrony życia nienarodzonego, bez jakichkolwiek wyjątków i kompromisów, a także ukazywanie wartości każdego życia ludzkiego, bez względu na sposób, w jaki zostało poczęte. Członkowie „Save the 1” są zapraszani na konferencje i wykłady dotyczące aborcji.

Sama Rebecca Kiessling ma bogate doświadczenie mówcy. Występowała wielokrotnie przed audytorium uniwersyteckim, zarówno w Michigan, jak i w innych stanach, a ponadto m.in. w Kanadzie, Australii oraz Europie – Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech. Wypowiadała się wielokrotnie dla amerykańskich mediów, m.in. CNN, CBN, CBS czy FOX2, a ponadto przez stanowymi organami ustawodawczymi. Jej wystąpienia dotyczą kwestii ochrony życia nienarodzonego, adopcji oraz związanych z nimi zagadnień filozoficznych, prawnych, społecznych.

Jest autorem punktowanego eseju filozoficznego pt.: “The Right of the Unborn Child Not to be Unjustly Killed — a philosophy of rights approach”. Prowadzi warsztaty pt. “An Abortion-Minded Client’s Life-Giving Legal Options”, bazujące na prawie stanowym Michigan. Jest członkiem rady doradczej Crossroads Pregnancy Center. Jako praktykujący prawnik, zajmowała się m.in. frozen embryo case oraz reprezentowała matki pozwane za niedokonanie aborcji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ