Pobili kobietę, bo chcieli ukraść kiełbasę. Trafili do aresztu


Policjant w czasie wolnym od służby zareagował natychmiast, widząc agresję sprawców kradzieży rozbójniczej wobec pracownicy sklepu – mężczyźni zostali zatrzymani

Dwóch mieszkańców powiatu lubińskiego trafiło do policyjnego aresztu. Zostali zatrzymani przez policjantów z Legnicy. Mężczyźni dokonali kradzieży kiełbasy w jednym ze sklepów, a gdy pracująca tam kobieta usiłowała odebrać im towar, została uderzona butelką w głowę. Za swój czyn obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do jednego ze sklepów na terenie Lubina weszło dwóch mężczyzn. Nie byli zainteresowani zakupami, za które musieliby zapłacić. Zabrali kiełbasę o wartości około 30 złotych i chcieli wyjść. Widząc to pracująca tam kobieta zareagowała, a gdy chciała odebrać skradziony towar sprawcom kradzieży została uderzona butelką w głowę. Na szczęście niegroźnie. Z pomocą sprzedawczyni ruszył świadek zajścia – policjant pracujący na co dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.

O całym zdarzeniu powiadomił natychmiast dyżurnego lubińskiej policji. Informacja szybko została przekazana patrolom pełniącym służbę na terenie miasta. Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy w tym dniu pełnili służbę na terenie Lubina. Funkcjonariusze po dojechaniu na miejsce ruszyli z pomocą interweniującemu policjantowi. Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
Podejrzani to mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku 32 i 33 lat. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ