Radna PiS pozywa poseł Pomaskę


Radna PiS z Gdańska Anna Kołakowska domaga się od poseł PO Agnieszki Pomaski przeprosin za jej zachowanie w Sejmie podczas którego na oczach pozostałych parlamentarzystów i w świetle kamer podarła kartkę z tekstem uchwały ws. obrony suwerenności Polski. W kontrpozwie twierdzi, że Pomaska naruszyła jej uczucia patriotyczne i domaga się przeprosin – podaje „Dziennik Bałtycki”.

Przypomnijmy sprawa zaczęła się od bulwersującego zachowania poseł z Platformy Obywatelskiej w Sejmie. Zachowanie Pomaski wywołało oburzenie wśród posłów i internautów. Wśród wielu negatywnych reakcji na zachowanie posłanki PO znalazł się wpis na profilu społecznościowym Anny Kołakowskiej -„Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso” z dołączonym zdjęciem posłanki PO.

W gdańskim sądzie okręgowym trwa już proces cywilny, jaki wytoczyła Agnieszka Pomaska radnej PiS, w którym domaga się od Anny Kołakowskiej przeprosin za ten wpis oraz przekazania 10 tys. złotych na rzecz Fundacji Projekt: Hejt Stop. Pomaska złożyła też zażalenie na postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa.

Uważamy, że to, co jako pierwsza zrobiła pani poseł, czyli podarcie uchwały o suwerenności, naruszyło prawo do tożsamości narodowej oraz prawo do uczuć narodowych i patriotycznych pani Anny Kołakowskiej. Uzasadniamy to różnymi aspektami, między innymi takimi faktami jak to, kim od najmłodszych lat jest pani Kołakowska, która jako jedna z najmłodszych więźniów politycznych w PRL odsiadywała wyrok, skazana za działalność antykomunistyczną

– powiedziała “Dziennikowi Bałtyckiemu” adwokat radnej PiS, Monika Brzozowska-Pasieka.

Działania pani poseł dogłębnie skrzywdziły panią radną. Jednak nie chodzi wyłącznie o jej uczucia, bo podobnie te działania zostały odebrane szerzej, przez opinię publiczną, jako policzek dla ludzi, którzy o suwerenność państwa polskiego walczyli i de facto ją wywalczyli

– dodała.

Teraz sąd, będzie łącznie rozpatrywał oba przeciwstawne pozwy. Nie został jeszcze wyznaczony termin rozprawy.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ