Straż Miejska w Legnicy poprawia statystyki. Wystawiono mandat na nieistniejące zdarzenie ?

kontrole_parkowania przez straż M.jpg

W 2015 roku Straż Miejska w Legnicy wystawiła mandat za źle zaparkowany samochód. W całej historii prawdziwy jest tylko samochód, który jest własnością przedsiębiorcy z Górnego Śląska, jak tłumaczy szef firmy, w podanym przez legnickich strażników terminie, był w zupełnie innej części Polski.

Jak to się stało, że wystawiono mandat na nieistniejące zdarzenie, już się nie dowiemy. Przedsiębiorca przez 1,5 roku tłumaczył Straży Miejskiej, że to niemożliwe aby jego pracownik był w Legnicy, w końcu poprosił o zdjęcie z rzekomym wykroczeniem. Kiedy okazało się, że Straż Miejska nie zna ani marki auta, ani numeru rejestracyjnego, nie ma  też zdjęcia, komendant zawiadamia przedsiębiorcę… o ukaraniu kierownika ds. postępowań. Ale w Legnicy takie stanowisko nie istnieje.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy nie widzi problemu, co prawda stwierdzono rażące błędy jednak „nie doszło do złamania prawa, bo wiadomości wysyłane przez komendanta SM uznali jako prywatną korespondencję, mimo, że drukach firmowych ze stosownymi pieczęciami.

źródło: radiowroclaw.pl

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ