Opozycja podzielona. Petru nie podpisze wniosku o wotum nieufności dla rządu

petru niebieski.jpg
– Wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło jest symboliczny. Kandydata na premiera nie traktuję poważnie – powiedział na antenie Radia Zet lider .Nowoczesnej.

Lider .Nowoczesnej podkreślił, że wniosek o wotum nieufności dla rządu jest „symboliczny”, ponieważ nie ma szans na powodzenie. – Z punktu widzenia nieskutecznego wniosku wszystko jedno, które to będzie nazwisko – wniosek przepadnie – mówił Ryszard Petru, odnosząc się do potencjalnego kandydata na premiera.

Przewodniczący .Nowoczesnej podkreślił, że wniosku nie podpisze, ale zagłosuje za odwołaniem rządu premier Beaty Szydło. – Jeżeli to miałby być wniosek poważny to należałoby dużo wcześniej siąść w ramach szeroko rozumianej opozycji i przedyskutować – stwierdził.

– Będę głosował przeciwko temu rządowi, który bardzo istotnie zniszczył wiarygodność Polski i siłę Polski na arenie międzynarodowej. Natomiast w związku z tym, że jest to wniosek symboliczny, to żadnych nawet rozmów w ramach opozycji nie było, czyli nie traktuję w tym sensie tego kandydata na premiera, i Platforma również nie traktuje, poważnie – dodał Petru.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ