Płacił za swoje zakupy znalezionymi kartami

kasa.jpg

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który posłużył się znalezionymi kartami płatniczymi. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca co najmniej 6 razy zapłacił w ten sposób zbliżeniowo za zakupy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Podejrzanemu o ten czyn może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Bogatyni ustalili i zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie oraz kradzież z włamaniem.
Policjanci potwierdzili, że podejrzany 6 marca tego roku na jednej z ulic Bogatyni znalazł portfel wraz z dokumentami, pieniędzmi w kwocie 400 złotych oraz kartami płatniczymi. Okazało się, że bogatynianin co najmniej sześć razy posłużył się przywłaszczonymi kartami i zapłacił nimi zbliżeniowo za zakupy w sklepach. Łączne straty pokrzywdzonego wynoszą blisko 300 złotych.

Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że ktoś wykorzystał jego kartę, zawiadomił o tym policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie własnych działań operacyjnych wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o te czyny.
Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw, a policjanci odzyskali skradzione dokumenty. 23-latkowi może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ