Czy administracja Obamy finansowała Sororsa ?Senatorowie złożyli wniosek o zbadanie sprawy

soros.jpg

Grupa senatorów z Partii Republikanów złożyła do Sekretarza Stanu, Reksa Tillersona wniosek o sprawdzenie, czy administracja byłego prezydenta Baracka Obamy z pieniędzy amerykańskich podatników finansowała działalność George’a Sorosa.

W piśmie skierowanym do Tillersona senatorowie proszą o sprawdzenia, jak publiczne pieniądze były wykorzystywane przez amerykańskie agencje państwowe, takie jak USAID (United States Agency of International Development – Amerykańska Agencja Rozwoju Międzynarodowego), do wspierania lewicowych grup politycznych w innych krajach.

Senator Mike Lee powiedział, że docierały do niego informacje od przedstawicieli innych państw o aktywności USA w ich krajach. Zdaniem Mike’a Lee, USAID miał finansowo wspierać ekstremistycznych i czasami wykorzystujących przemoc politycznych aktywistów, a rząd amerykański pracował nad marginalizacją w tych krajach grup umiarkowanych i konserwatywnych w kręgach przywódczych.

To kolejny list wystosowany w tej sprawie. W lutym prawnicy związani z Partią Republikańską pytali o sytuację, w której pieniądze z podatków miały dotować wspierane przez Sorosa projekty w konserwatywnej Macedonii.

Źródło: Telewizja Republika.pl/ foxnews.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ