W tym roku urodzi się najwięcej dzieci od siedmiu lat!

500 dzieciak.jpg

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” dane urodzeń dzieci za styczeń tego roku, pozwalają na prognozy, że w roku 2017 urodzi się ponad 400 tys. dzieci. To największa liczba urodzeń od siedmiu lat!

„Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że wzrost narodzeń dzieci, potwierdzają informacje z dwóch źródeł: Narodowego Funduszu Zdrowia i systemu PESEL. Jeśli styczniowa tendencja się utrzyma, to oznacza to, że w 2017 roku, urodzi się ponad 400 tys. dzieci. To najwięcej od siedmiu lat!

Narodowy Fundusz Zdrowia, w swoich statystykach wylicza, że liczba porodów w styczniu 2017 roku, w porównaniu ze styczniem zeszłego roku, zwiększyła się o 2,23 tys. Konkretnie wzrosła z 29,8 tys. do 32,1 tys. – To dane wstępne. Liczba może się zwiększyć – tłumaczy Sylwia Wądrzyk, rzecznik prasowa NFZ.

Gazeta zwraca uwagę, że wzrost liczby urodzeń trwa od listopada, a łącznie – tylko w listopadzie i w grudniu – urodziło się ponad 11 tys. dzieci więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Jak zauważa słusznie „Dziennik Gazeta Prawna” powodem wzrostu liczby urodzeń może być program „500 plus”, z którego środki zaczęto wypłacać 11 miesięcy temu.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ