Dutkiewicz: Nie zgadzam się na straszenie mieszkańców wyimaginowanym wrogiem, którego we Wrocławiu nie ma

Na oficjalnym profilu społecznościowym prezydent Rafał Dutkiewicz odniósł się do planowanego zgromadzenia ONR.  

Cytujemy wpis:

Nie zgadzam się na straszenie mieszkańców wyimaginowanym wrogiem, którego we Wrocławiu nie ma. Planowane na sobotę zgromadzenie ONR skierowane przeciwko mieszkańcom pochodzenia ukraińskiego jest czymś oburzającym.

We Wrocławiu żyją dziesiątki tysięcy Ukraińców, którzy są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta. Tutaj pracują, uczą się, budują naszą wrocławską społeczność. Wierzę, że wrocławianie nie przyłączą się do ksenofobicznej inicjatywy ONR, opartej na nieuprawnionych lękach jej członków.

W zamian zachęcam do przyłączenia się do projektu „Wrocław na językach świata” zainicjowanego przeze mnie jesienią ubiegłego roku. Jego celem jest jeszcze szersza integracja obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu poprzez bezpłatne kursy języka polskiego.

Dotychczasowe zaangażowanie wrocławian pokazuje, że jesteśmy otwarci, gościnni i potrafimy solidaryzować się z innymi. Naszym obowiązkiem jest pomagać tym, którzy szukają pomocy, schronienia i godnego życia. Tak jak wielu członków naszych rodzin znalazło kiedyś nowy dom za granicą.

źródło: fb

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ja natomiast nie zgadzam się na straszenie przez Dutkieiwcza, Polaków i wrocławian działających w patriotycznej i narodowych organizacjach!
    p.s. Dlaczego jeden z kabareciarzy wrocławskich p.s. Major nazwał prez. Wrocławia Dupkiewiczem ? 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ