Święto Kreatywności we Wrocławiu, 16-19 marca

hala stulecia.jpg

Najbardziej pomysłowi młodzi ludzie z Polski i z zagranicy spotykają się od 16 do 19 marca we Wrocławiu. Na 260 drużyn dzieci i młodzieży czekają nie tylko kreatywne Wyzwania, ale także ciekawe warsztaty i masa atrakcji. Każdy zainteresowany może przekonać się także, na czym polega Olimpiada Kreatywności, odwiedzając w najbliższy weekend Halę Stulecia i Wrocławskie Centrum Kongresowe.

Święto kreatywności w stolicy Dolnego Śląska jest szczególne. Gmina Wrocław jest bowiem w tym roku także gospodarzem International Invitational 2017, czyli międzynarodowej edycji Olimpiady, która dotychczas gościła jedynie w stolicach Chin i Kataru. To dlatego, oprócz niemal 2000 uczestników z 14 polskich województw, do Wrocławia przyjechały też drużyny z Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, USA, Węgier i Turcji. Uczestnicy International Invitational 2017 podejmą 24-godzinne Wyzwanie Ekstremalne.

Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination otworzyli w czwartek o godzinie 18.00 w Hali Stulecia Andrew z USA i Paweł z Wrocławia, którzy z werwą, humorem i w muzycznym tempie sprawili, że wszyscy zgromadzeni na Ceremonii Rozpoczęcia, niezależnie od wieku i „szarży”, doskonale się przez blisko dwie godziny bawili.

Prezentacje drużynowe otwarte dla każdego

Przez kolejne dni Olimpiady – od piątku do niedzieli – drużyny będą zmagać się już z olimpijskimi Wyzwaniami. O ostatecznej ocenie ekspertów zadecyduje nie tylko kreatywne rozwiązanie, ale także to, jak drużyna ze sobą współpracuje. Na jej ostateczny wynik duży wpływ będzie mieć ocena otrzymana za Wyzwanie Drużynowe, którego rozwiązanie ma charakter kilkuminutowego przedstawienia. W tej części wśród widzów na Olimpiadzie Kreatywności może znaleźć się każdy.

Organizatorzy zachęcają, by wszyscy zainteresowani Olimpiadą DI odwiedzili Halę Stulecia bądź pobliski budynek WCK w najbliższy piątek, sobotę lub niedzielę między godz. 8.00 a 17.00. Przebywający na miejscu wolontariusze pomogą gościom zapoznać się z programem wydarzenia i poprowadzą do sal, w których odbywają się prezentacje.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ