Włamanie do szpitalnej kaplicy

policja fala 2.jpg

Podejrzany o włamanie do kaplicy w Szpitalu Powiatowym w Głogowiec został zatrzymany kilka minut po zdarzeniu.

Mężczyzna skradł precjoza oraz wyposażenie kaplicy o wartości 2900 złotych. Został zauważony przez pracownika ochrony, który uniemożliwił mu dalszą ucieczkę oraz niezwłocznie powiadomił patrol policyjny, który zatrzymał podejrzanego. Funkcjonariusze ustalili też, że kilka minut wcześniej włamał się do szafki personelu i ukradł kurtkę o wartości 550 złotych. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

15 marca 2017 r. około godziny 18.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej w Głogowie został powiadomiony o włamaniu i kradzieży jaka miała miejsce chwilę wcześniej na terenie szpitala. Z informacji wynikało, że sprawca włamał się do szafki z precjozami na terenie kaplicy szpitalnej. Zabrał z niej min. kielichy mszalne, lichtarz, dzwonki kościelne oraz inne przedmioty stanowiące wyposażenie kaplicy. Ukrył je pod odzieżą. Kiedy usiłował je wynieść został zauważony przez ochronę szpitala. Policjanci zatrzymali go na terenie szpitala.

Policyjny patrol, który natychmiast udał się na miejsce zdarzenia, zatrzymał 28 – letniego mieszkańca Głogowa. Wszystkie przedmioty, które usiłował skraść zostały odzyskane. Ich wartość wyceniono na kwotę 2 900 złotych. Jak się okazało, sprawca kilka minut wcześniej włamał się do szafki należącej do personelu szpitala, skąd skradł kurtkę o wartości 550 złotych.

28 – latek to osoba dobrze znana głogowskim policjantom. Był już wielokrotnie zatrzymywane za kradzieże i włamania i karany za te czyny. Policjanci wyjaśniają również inne zdarzenia, które mogą mieć związek z podejrzanym. Za kradzież z włamanie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP w Głogowie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ