Wrocław: Park Mamuta jeszcze w tym roku?

rpongsaj, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Radio Wrocław podaje, że na wrocławskim Oporowie powstanie Park Mamuta.

Park Mamuta jest projektem w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W 2014 roku więcej niż 5200 wrocławian udzieliło poparcia inicjatywie. Jednak po upływie trzech lat parku wciąż nie ma. Koordynatorzy zapewniają, że ten stan rzeczy niebawem ulegnie zmianie i jeszcze w tym roku park będzie gotowy. Opóźnienie było spowodowane pracami porządkowymi.

— To było żmudne przygotowanie inwestycji na terenie, który przez lata był zaniedbany. Tam przez dziesiątki lat funkcjonowały ogródki działkowe, przebiegały też linie wysokiego napięcia. Trzeba było wszystko uporządkować i to się wydarzyło — mówi dla Radia Wrocław kierujący projektem Tomasz Stefanicki.

Sporo czasu pochłonęły też kwestie proceduralne, a także prace związane z energetyką. Bartłomiej Świerczewski z Urzędu Miasta twierdzi, że już za kilka dni zobaczymy postęp prac.

— Mamy nadzieję, że do końca roku ten teren zostanie oddany mieszkańcom do użytku — czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

W parku będzie można poćwiczyć na siłowni, pograć w bule. Będzie tam również teren przeznaczony specjalnie do organizowania imprez plenerowych. Nazwa pochodzi od ogromnego mamuta, którego drewniana figura ma górować ponad parkiem.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ