Ziemkiewicz o Petru: „Mam poniżej 10 procent poparcia, wszyscy mają mnie za przygłupa, ale to ja reprezentuję Polskę!”

rafał ziemkiewicz.png
fot. youtube.com

Gościem programu „Chłodnym Okiem” był Rafał Ziemkiewicz. Rozmowa dotyczyła m.in. instrukcji, które zostały rozesłane z Niemiec do polskich dziennikarzy.
– Ten pan, którego nazwiska nie pamiętam, jest to pewna maszynka do promowania niemieckich wpływów w Polsce – mówił Rafał Ziemkiewicz. – Niepostrzeżenie okazało się, że ta cała demokracja to jest lipa. Wszystko rozpada się na naszych oczach. Wszystkie mity, które nam opowiadano okazało się fałszywe, np. o kapitale, który nie ma żadnej narodowości i chce tylko zarabiać pieniądze. Otóż jest to nieprawda – powiedział Ziemkiewicz.

„Ten list pięknie rymuje się z działalnością tutejszej targowicy”

– Przekaz ze strony niemieckich mediów jest taki: Ale tu jest syf, ale jesteście Polacy syfiarze, bądźcie tacy jak Niemcy, wy sami jesteście w stanie tylko Jedwabne zrobić i flaszkę obalić – wymieniał Ziemkiewicz. – Nie wznawiano po wojnie Nowego Kuriera Warszawskiego, nie wznawiano Fali, czy innych pism, które wtedy w Polsce wydawano, a może warto byłoby je wznowić. Niemcy jednak mają coś takiego w sobie. Oni w tym Auschwitz musieli jeszcze dokładnie zanotować, to którego dnia kogo zagazowali. Co zrobić, tak już jest – mówił dziennikarz.

– Ten pan Dekan pisze otwartym tekstem: „Mam nadzieję, że wszyscy moi dziennikarze, wiedzą, jak trzeba zasuwać, jak walczyć z tym złym rządem, żeby ten dobry w Polsce osadzić. Ten list pięknie rymuje się z działalnością tutejszej targowicy. To są zachowania targowickie. Jak to pięknie rymuje się z panem Petru, który pisze poddańczy list. „Mam poniżej 10 procent poparcia, wszyscy mają mnie za przygłupa, ale to ja reprezentuję Polskę” – śmiał się Ziemkiewicz.

– Ryszard Petru dorobił się już takiej reputacji, że nawet, jak naprawdę żartuje, to każdy myśli, ze to gafa – mówił Ziemkiewicz. – Ale może Petru jest sprytniejszy od nas… – stwierdził dziennikarz.
źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ