„Wrocław – kochamy nasze miasto” – zagłosuj na prace dzieci

Od 16 marca wszyscy mieszkańcy Wrocławia zaproszeni są do głosowania na najlepsze prace wykonane przez dzieci z wrocławskich szkół i przedszkoli. Do konkursu zgłoszono 152 kolaże wyrażające ideę „Wrocław – kochamy nasze miasto”: 94 w kategorii przedszkola i 58 w kategorii szkoły podstawowe. Głosowanie odbywa się poprzez stronę www.konkurs.wroclavia.pl w terminie do 18 kwietnia 2017 r.

 Konkurs jest elementem programu edukacyjnego „Wrocław – kochamy nasze miasto” – organizowanego we współpracy z  Towarzystwem Miłośników Wrocławia, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia. Pomysłodawcą i sponsorem konkursu jest Wroclavia, powstające w sercu miasta centrum handlowo-biurowe, zintegrowane z dworcem autobusowym. – Dziękujemy za wszystkie piękne kolaże, które do nas wpłynęły: bajecznie kolorowe, niesamowicie pracochłonne i niezwykle ciekawe. Cieszy nas tak duże zainteresowanie konkursem, ponieważ zależało nam, by najmłodsi wrocławianie mogli wyrazić sympatię dla swojego miasta. Teraz zapraszamy wszystkich Państwa do głosowania i życzymy przy tym udanej zabawy – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Wyniki 26 kwietnia 2017 r.

W pierwszym etapie konkursu nauczyciele przedszkolaków (5, 6 i 7-latków) oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych (7, 8 i 9-latków) z placówek na terenie Wrocławia zgłaszali dzieła wykonane przez swoich podopiecznych. Obecnie, od 16 marca do 18 kwietnia, zgłoszone kolaże będą podlegały głosowaniu internautów. Ze wszystkich prac zostanie wyłonionych dziesięć o największej liczbie głosów (osobno dla obu kategorii wiekowych). Kolejne dziesięć prac wybierze jury. Spośród wyłonionych w ten sposób 20 finalistów (dla każdej kategorii wiekowej osobno) jury wybierze laureatów 1 miejsca Grand Prix, 2 i 3 miejsca oraz 7 wyróżnień. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 kwietnia 2017 r.


Tomasz Broda przewodniczącym jury

W skład 5-osobowego jury wchodzą  artysta-plastyk Tomasz Broda – jako przewodniczący jury; Anna Nawara, przewodnik miejski z Towarzystwa Miłośników Wrocławia; Barbara Marusiak z Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia; Arkadiusz Franas – redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej”, która jest patronem medialnym konkursu oraz Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Pula nagród – 31 tys. PLN.

Nagrody otrzymają zarówno zwycięskie przedszkole/szkoła, jak i nauczyciel/opiekun oraz dzieci. Wśród nagród są m.in.: 2x projektor multimedialny, 2x tablet, 2x telewizor, 2x czytnik e-book oraz liczne upominki dla najmłodszych (puzzle, quizy, książki i koszulki). Łączna pula warta jest 31 tys. PLN.

Ponadto 15 szkół i 15 przedszkoli, które jako pierwsze zgłosiły się do konkursu otrzymuje nagrodę specjalną – wizytę Przewodnika Miejskiego z Towarzystwa Miłośników Wrocławia, który poprowadzi bezpłatne zajęcia poświęcone historii, architekturze i środowisku naszego miasta. Natomiast 100 pierwszych placówek otrzyma materiały dydaktyczne zatytułowane „Wędrówki po Wrocławiu”, do samodzielnego przeprowadzenia zajęć. Odbyły się już pierwsze spotkania z przewodnikiem, wszystkie zostaną zrealizowane w terminie do 15 kwietnia 2017 r.

Zwycięska praca (z obu kategorii wiekowych) zostanie wydana w formie pamiątkowej pocztówki
w nakładzie 5 tys. egzemplarzy i będzie przeznaczona do publicznej dystrybucji.

Panel do głosowania, regulamin i szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie.

Przykładowe prace:

konkurs

 

Praca konkursowa: Publiczna SP Leonardo, grupa 1a, „Nasze miasto”

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ