KS. PROF. OKO: NIE MOŻNA ULEGAĆ „TERROROWI LEWACKIEMU I NEOMARKSISTOWSKIEMU”


Nie można ulegać „terrorowi lewackiemu i neomarksistowskiemu „– mówił ks. prof. Dariusz Oko w dzisiejszej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. Filozof odniósł się w ten sposób do cenzurowania tematów pro-life na polskich uniwersytetach.

Gość Radia Maryja w rozmowie z o. Dariuszem Drążkiem CSsR komentował sprawę odwoływania na polskich uczelniach wyższych (m.in. w Warszawie i Wrocławiu) występów Rebekki Kissling, amerykańskiej działaczki pro-life i prawnika. Kissling odbywa właśnie wizytę w naszym kraju.

Ks. Profesor zwracał uwagę, że na uniwersytetach blokuje się ideę obrony życia, a jednocześnie dopuszcza się do głoszenia kontrowersyjnych poglądów.

– Na tych uniwersytetach swobodnie promuje się ideologię Gender. Mogą przemawiać najbardziej skrajni lewacy, ateiści walczący z religią i kościołem, np. pan profesor (Jan) Hartman w Krakowie, który napisał, że kazirodztwo to najwyższa forma miłości rodzinnej (…). To jest przemoc polityczna, terror poglądów – mówił filozof.

Gość „Aktualności dnia” ocenił, że szaleństwem jest promowanie aborcji i eutanazji.

 – Popatrzymy z jakim szaleństwem, z jaką przemocą mamy do czynienia. To jest bardzo smutne, ale zarazem objawia prawdę o naszych  przeciwnikach, jak ci ludzie nisko upadli. Skoro są gotowi do stosowania przemocy, to potwierdzają słowa matki Teresy z Kalkuty, która mówiła: jeżeli matki mogą swobodnie zabijać swoje dzieci, to co powstrzyma Ciebie i mnie, żebyśmy się nawzajem pozabijali? – zwrócił uwagę ks. prof. Dariusz Oko.

Ks. prof. Dariusz Oko zaznaczał, że nie można akceptować „lewackich i neomarksistowskich” poglądów.

– Dopuszczają najbardziej szalone i absurdalne imprezy Genderowe, ateistyczne, a nie dopuszczają takiej (wykładów pro-life – red.). Jak widać, sami mają takie poglądy albo ulegają strachowi, ale to jest sprzeczne z prawem (…). Nie można ulegać terrorowi lewackiemu, neomarksistowskiemu – powiedział teolog.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ