Kierowca miał 3,5 promila alkoholu w organizmie

policja fala 2.jpg

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego wyeliminowali z ruchu kolejnego kierowcę, który zdecydował się jechać na tzw. „podwójnym gazie”.

Mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili też, że jechał mimo orzeczonego wcześniej dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni realizując działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego Volkswagenem. Mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów tylko potwierdziło ich przypuszczenia. 40-latek miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kontrolowany kierujący ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, gdyż już wcześniej był karany za jazdę po alkoholu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie ponownie przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Zgorzelec

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ