Kornel Morawiecki zgłasza pomysł tzw. trzynastka dla emerytów

kornel_morawiecki_youtube.jpg

Trzynastka dla najbiedniejszych seniorów – to pomysł, który proponuje marszałek senior Kornel Morawiecki. Zaapelował on nawet w tej sprawie do rządzących: Wspomóżcie emerytów i uczyńcie ich życie godniejszym. Dajcie najbiedniejszym „trzynastkę”! – mówi Morawiecki.

Zdaniem Kornela Morawieckiego tzw. „trzynastka” stanowiłaby ogromne wsparcie dla seniorów. Takie rozwiązanie funkcjonuje już m.in. na Cyprze. Zdaniem Morawieckiego spotkałoby się ono z wielkim entuzjazmem także w Polsce.

– Przecież emeryci mają w Polsce bardzo ciężko. Trzeba ich wspomóc i zaproponować takie rozwiązanie. Najbiedniejsi emeryci, czyli ci, którzy otrzymują 1000 zł, powinni dostawać „trzynastkę” pod koniec roku. Seniorzy borykają się z wieloma problemami, więc dodatkowy zastrzyk gotówki im się na pewno przyda – powiedział w rozmowie z Super Expressem Kornel Morawiecki, przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni.

Okazuje się, że takie rozwiązanie spodobało się także ekonomistom.

– Z punktu widzenia sytuacji bytowej wielu polskich emerytów trzynasta emerytura na koniec roku to byłoby dla nich bardzo dobre rozwiązanie. Najbiedniejszym seniorom zawsze trzeba jakoś pomagać i ich wspierać. Pytanie tylko, czy możliwości finansowe polskiego budżetu mogłyby pozwolić na wprowadzenie takiego pomysłu w życie – skomentował pomysł ekonomista dr Marek Zuber.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Pomysł może niezły,ale dlaczego tylko dla tych osób które mają najniższe emerytury? Niejednokrotnie te osoby pracowały krótko lub na własny rachunek płacąc najniższe składki . Mają odłożone środki finansowe i emerytura stanowi tylko dodatek. Cały czas promuje się osoby z najniższymi emeryturami. A co ze „średniakami”? .Są to osoby które przepracowały długie lata, nie miały wysokich zarobków w firmach państwowych i spółkach, gdzie składki płacono uczciwie przez cały okres pracy. Wydaje się zasadne by pochylić się nad tymi osobami bo większość z nas nie ma odłożonych pieniędzy i skromnie żyje tylko z emerytury.

  2. W tej grupie jest niestety dużo ludzi, którzy w młodym wieku zachorowali i nie mogli pracować, są tez tacy i to duża grupa, co pracowali w budownictwie. Pracowali ciężko od świtu do nocy, ale na czarno, albo na 1/4 etatu. Ja należę do średniaków, ale im nie zazdroszczę.Trudno odłożyć nawet na krótki odpoczynek. Mam nadzieję , że i o nas średniakach pomyślą, ale przy tylu zaniedbaniach przez całe lata nie można od razu pomóc wszystkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ