Saryusz-Wolski będzie walczyć przed Trybunałem Sprawiedliwości o członkostwa w komisjach PE

fot. youtube.com

„Pozbawienie mnie członkostwa w komisjach PE: ds. zagranicznych i konstytucyjnych bezprawne w świetle art. 199. regulaminu. Wniosłem odwołanie; wystąpię do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości” – poinformował na Twitterze eurodeputowany.

Tydzień temu europoseł Jacek Saryusz-Wolski został wykluczony z komisji spraw zagranicznych i komisji spraw konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego. Na tych stanowiskach zastąpią go politycy Platformy Obywatelskiej – Julia Pitera oraz Michał Boni. Odbyło się to na skutek podjętej przez zarząd PO, na wniosek Grzegorza Schetyny, decyzji o wykluczeniu Jacka Saryusz-Wolskiego z szeregów partii po jego kandydowaniu na przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Pozbawienie mnie członkostwa w komisjach PE: ds. zagranicznych i konstytucyjnych bezprawne w świetle art. 199. regulaminu. Wniosłem odwołanie; wystąpię do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości” – napisał na Twitterze eurodeputowany.

„Przemysł pogardy – wiedzieć i doświadczyć, jest różnica. Mienią się europejczykami a tak dalecy od cywilizacji europejskiej, tej prawdziwej” – dodał.

„Wolę banicję niż Targowicę” – skwitował.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ