sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, Irena Kamińska: Nie do przyjęcia

sady_11.png
fot: youtube

– Rządowe propozycje zmian w sądach i projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa są nie do przyjęcia – powiedziała sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, Irena Kamińska. Ta sama, która w czasie wrześniowego Nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich przekonywała, że sędziowie to „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”.
„Sędziowie są oburzeni. Sędziowie uważają, że to jest ostatni etap zawłaszczania państwa. Władza, większość sejmowa ma Trybunał Konstytucyjny, ma prokuraturę, a do zamknięcia tego ciągu technologicznego brakuje tylko uległych sądów. To się właśnie w tej chwili dzieje, bo Krajowa Rada Sądownictwa, która ma stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów jest właśnie pacyfikowana. Przerywa się kadencję wbrew Konstytucji w czasie jej trwania – to są wszystko rzeczy w demokratycznym państwie prawa niewyobrażalne” – powiedziała w wywiadzie dla RMF FM.

Irena Kamińska podkreśliła, że „z tego, co się dzieje na sali można domniemywać, że sędziowie bardzo wyraźnie określą swój stosunek do tzw. dobrej zmiany”.

Irena Kamińska to ta sama sędzia, która we wrześniu ubiegłego roku nazwała swoje środowisko „zupełnie nadzwyczajną kastą ludzi”. Swoją wypowiedź, w wywiadzie dla RMF FM, nazwała… niezręcznością.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ