TV Republika: Twórca Amber Gold pogrąża Michała Tuska. Syn byłego premiera miał u niego osobiście zabiegać o pracę

amber gold.jpg

Jak dowiedział się dziennik „Fakt” Marcin P. miał powiedział prokuratorom, że syn byłego premiera osobiście zabiegał u niego o pracę w tanich liniach lotniczych OLT Express. Michał Tusk pracował wtedy na gdańskim lotnisku.

Sejmowa komisja śledcza ds. wyjaśnienia afery Amber Gold ma już w swoich rękach zeznania Marcina P. – wynika z ustaleń „Faktu”.

Kiedy Michał Tusk zabiegał o pracę u Marcina P. był pracownikiem gdańskiego lotniska. Twórca Amber Gold miał zeznać, że synowi byłego premiera jednak odmówił. Skończyło się to interwencją dyrektor OLT Express oraz prezes portu lotniczego w Gdańsku. Interwencja była tak skuteczna, że młody Tusk rozpoczął w końcu współpracę z tanimi liniami lotniczymi.

– To zmienia podawaną przez Michała Tuska wersję – powiedział dziennikowi „ważny polityk PiS”. – Młody Tusk sam zabiegał o pracę u Marcina P. Dostał ją. A Donald Tusk wiedział o tym, że Amber Gold to przekręt, bo tak zeznał były szef NBP Marek Belka. Powstaje pytanie: czy instytucje państwa właśnie dlatego nie robiły porządku z Amber Gold? Czy to powiązanie spowodowało, że spółka miała nad sobą parasol ochronny? – zastanawia się polityk.

Przesłuchanie Marcina P., byłego prezesa Amber Gold odbędzie się 28 marca, a jego żony Katarzyny P. – 29 marca.

Michał Tusk przed sejmową komisją śledczą będzie zeznawał 21 czerwca

Źródło: fakt.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ