wtorek, 21 maja 2024
Więcej

  Strona główna Kultura Adam „Nergal” Darski sprofanował figurkę Jezusa Chrystusa. Jest reakcja Katolików

  Adam „Nergal” Darski sprofanował figurkę Jezusa Chrystusa. Jest reakcja Katolików

  fot: youtube
  Kolejny raz, jeden z najbardziej prowokacyjnych pseudo-artystów, muzyk Nergal zaatakował polskich wyznawców Jezusa Chrystusa. Na swoim Instagramie pochwalił się figurką Jezusa przybitego do … penisa. Katolicy już zawiadomili prokuraturę o popełnieniu przestępstwa.

  Nergal na wieść o akcji katolików, powiedział, że takie reakcje świadczą … o słabych standardach etycznych i chwiejnym kodeksie moralnym osób, które poczuły się jego zachowaniem urażone (SIC).

  Nergal napisał na Instagramie:

  „Phallus IV” dzieło sztuki stworzone przez Toma Gabriela Fischera. Jakiś czas temu zamieściłem zdjęcie tej rzeźby na Instagramie, co poskutkowało nie tylko zablokowaniem posta przez cenzora, ale także złożeniem zawiadomienia do polskiej prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Sprawa jest w toku. ZNÓW. Mógłbym w nieskończoność pytać, jak słaba jest kondycja dzisiejszego (polskiego?) społeczeństwa, jak niskie i chwiejne są ich standardy moralne i kodeks etyczny, jeśli kawałek drewna i metalu rozwala ich system? Jak anemiczne i słabe są ich wartości, jeśli tak łatwo zaburza je wiersz, gitarowy akord czy sztuka teatralna? Pewnego dnia będą musieli odpowiedzieć sobie na te pytanie, jeśli w ich żyłach i mózgach jest choć cień refleksji. Dobra wiadomość jest taka, że sztuka nie potrzebuje wyjaśnień. Nie musi się bronić. Sztuka jest ponadczasowa. Komunikuje się z światem za pomocą metajęzyka, który nie zawsze jest dla nas zrozumiały, ale rezonuje z nami i wywołuje reakcje … czujemy go.”

  Panie Nergal, słaby nie jest Kościół a Pański biedny umysł. Ten pseudo-wywód o metajęzyku, sztuce ponadczasowej stosują gimnazjaliści próbujący zabłysnąć przed kolegami i koleżankami. Pańskie tłumaczenie to taplanie się w gównie. I wszystko byłoby OK jakby Pan to zachował w swoich czterech ścianach, ale Pan publicznie ochlapuje nim wszystkich. A na to normalny człowiek nie wyraża zgody! Miejmy nadzieję, że skończy się wkrótce Pańskie skandalizujące przedstawienie.

  źródło: Telewizja Republika

  27 KOMENTARZE

  1. Oglądałem tego leszcza u wojewódzkiego, jeden głupszy od drugiego.. ale ten pizduś w głupocie przodował.
   Diagnoza – skończona cipa, poziom tego dna nie do opisania.. opowiedział np. jak kiedyś się zesrał biegnąc do łazienki w przedszkolu, w zasadzie cokolwiek by nie mówił to po prostu bełkot.
   Na koniec jeszcze podkreślił jakim jest biednym żałosnym cwelem, opowiadając historyjkę z restauracji której nie warto przytaczać.
   Frajer który się oddał diabłu, za garść srebrników i kilka chwil w świetle fleszy, postać ceniona przez ludzi na „jego poziomie”.
   Nie wadzi mu że dymany będzie po wsze czasy przez tego któremu się oddał w służbę. Najprawdziwszy z prawdziwych CWELI.

  2. zrób to samo z figurką Mahometa cwaniaczku,ale wiem że srasz w majty,jesteś zwykłym tchórzem. Jesteś marnym prowokatorkiem, malutkim jak twój mikro penisek bohaterze.

   • No świetnie Pan to ujął. Dokładnie. Ale on tego nie zrozumie bo to jest zero. Jakby mu ktoś w mordę plunął to odpowie że deszcz pada. Łajno

  3. „Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemia. Nie będziesz się im kłaniał ani służył”
   jakiego Jezusa wy widzicie i gdzie? 🙂 Bronicie swoich przekonań religijnych , a kto w takim razie obroni Chrystusa? Słowo Boże zastąpiono ludzkim i tak was paszą tym chłamem i każą czcić figury , pomniki i obrazy! jak dobrze osadzać innych a siebie uświęcać. Taka oto wiara jaka religia.

   • Do Faustyny – nikt nie czci figury, taka tępa jesteś czy zmanipulowana? A jakby ktoś niósł transparent z twoim zdjęciem i podpisany twoim nazwiskiem, obrażał cię,a potem na ten sztandar nasrał, to nie dotyczyłoby ciebie? Więc w ten sposób mogę każdego obrażać? Bo to tylko zdjęcie a nie on sam? Naprawdę taka ciemna jesteś? O czym ty mówisz? Jezusowi ten typek nic zrobić nie może,ale obraża uczucia, naprawdę jesteś tak tępa że tego nie rozumiesz?

   • I co chciałeś zabłysnąć znajomością Pisma Świętego? No to mizernie Ci to wyszło. Proponuję douczyć się z teologii, lub nie zabierać zdania. Sam Chrystus nakazuje sporządzanie Jego wizerunku z podpisem JEZU UFAM TOBIE. No ale co tam Ty znasz jeden fragment ST i na nim będziesz się opierał.

   • Przez te figury czczony jest Jezus Chrystus. Może one niewiele znaczą,jednakże nie powinny nikomu przeszkadzać. .Jeśli ktoś chce mieć łańcuszek z krzyżykiem, co w tym złego nie wiem. Tak samo ludzie od zamierzchłych czasów noszą różne ozdoby. Kolczyki, wisiorki,bransoletki, dewizki, zegarki, i wiele innych. I co w tym złego?Mamy wszystko potępiac, negować, narzucać innym swoją interpretację. Myślę że nie tędy droga. Trzeba uszanować uczucia innych ludzi. Szarganie uczuć w tym wypadku chrześcijan jest draństwem.Niech spróbuje zrobić to muzułmanom. Jest tchórzem śmierdzącym to jego cecha.

  4. Krytyka tego co zrobił to rozumiem,ale ocenianie drugiego człowieka i wyzywanie go to już nie jest po chrześcijańsku. Sąd zostawiam Bogu.

  5. Brak słów…..powinien cieszyć się i być wdzięczny Panu Bogu,że On dał mu szansę poprawy i nawrócenia przez to,,że wyleczył go ze śmiertelnej choroby! Nie rozumiem postępiwania Darskiego…Sam wpędza się w potępienie wieczne….On chyba nie zdaje sobie sprawy z tego co robi bo normalny człowiek by tak nie postąpił…..Żal mi go.NAPRAWDĘ POSTĘPOWANIE ADAMA DARSKIEGO JEST GODNE POŻAŁOWANIA.TO BIEDNY ZAGUBIONY CZŁOWIEK ….

  6. Przypominam Ci diable ze 2000 tysiące lat temu Jezus Chrystus oddał za nas swe życie, dzięki Niemu mamy życie wieczne a ty z Nim tą walkę przegrales.

  7. Człowiek opentany przed diabła, obelgi nic tu nie pomogą tylko modlitwa o nawrócenie. Panie Boże miej w opiece tego człowieka, uwolnij go od demonów, które go nękają. Amen.

  8. Widać wypowiedzi „prawdziwych katolików” 🙂 Piękne słowa typu debil itd … czy to w Biblii tak uczą ? Czy tak uczy kościół- wróć kościół ostatnio tak uczy bo na tolerancję w nim nie ma miejsca. Kościół jest teraz zajęty praniem mózgów żeby nie stracić dochodów. Kościół do tego stopnia wszystko pozmieniał ,że tak naprawdę już nic oryginalnego nie zostało.Ludzie – religia jest po to ,żeby człowiek żył z pewnymi wartościami ,ma być narzędziem pokoju i zrozumienia drugiego człowieka a tymczasem jest źródłem konfliktów. Zastanówcie się pseudo katolicy jakimi katolikami jesteście! Jakie wartości są w Was ,komu kiedykolwiek pomogliście bezinteresownie i kiedy powstrzymaliście się od obrobienia komuś tyłka albo obrzucenia błotem myślącego inaczej niż Wy. Co do nauki to polecam sięgnąć do historii i przypomnieć sobie co robił kościół przez wszystkie stulecia,ile ludzi zabito w imię chrześcijaństwa i jakie układy mieli biskupi np. z Hitlerem. Proszę zapoznajcie się z religiami istniejącymi tysiące lat wcześniej i zobaczcie ,że obecna religia jest idealną kopią i zlepem tych religii. I już na koniec niech ktoś spróbuje mi podać ,który pisarz choć słowem wspomina 2 tys. lat temu o Chrystusie. Może jestem ateistą i pewnie trafię do piekła ale nie mam wypranego mózgu i myślę logicznie.Nie gnoje każdego kto myśli inaczej i jestem tolerancyjny dla każdej religii ,koloru skóry czy przekonań bo tak mnie wychowano. I dodam ,że próbowano mnie wychować w religii katolickiej . Pozdrawiam prawdziwych katolików czyli tych rozumnych 🙂

   • A co ty taki zainteresowany tym kosciolem?Jakas obsesyjka na tle religijnym,co? 😉 Zaprawdę powiadam ci, lecz się, może jeszcze nie jest za późno.Swiat jest piękny i warto to dostrzec a nie tracić czas na pogłębianie”wiedzy”o czymś, czego się nienawidzi, bo to prowadzi do paranoi typu żałosny kurdupel nergal. I ludzie się będą z ciebie śmiali… Z Bogiem. Synu ;P

  9. Nikt nie jest idealny ale ten żyd jest wyjątkowo chorym debilem Najgorzej że wydaje mu się że może pogardzać ludźmi którzy wierzą w transcendentość pochodzenia praw naturalnych, gdzie nawet najbardziej znakomici naukowcy z fizyki kwantowej tego nie negują.
   Prymitywna i żenującej wizja rzekomo nowoczesnej „sztuki” nie wyrzymuje żadnej krytyki.

  10. Temu „odważnemu” artyście proponuje zamieścić coś w tym jego stylu o Mahomecie lub Islamie. Myślę, że błyskawicznie zyskałby popularność w ich kręgu kulturowym a fani z maczetami podążali by za nim po całej Europie.

  11. Ten marny typek był całkiem nie dawno chory na raka Udało mu się uniknąć śmierci .Pomogła mu w tym Doda w znacznym stopniu. Myślę jednak że to Bóg może posłużył się trochę Dodą i pomógł temu pajacowi Widać nie zauważył tego nie okazał skruchy .Zapomniał już jak srał w gacie ze strachu przed śmiercią .Znów cwaniaczy , podskakuje i robi z siebie nie wiadomo kogo .Ciekaw jestem czy dostanie kolejną szansę ?

  12. Zrrób tak z figurą Mahometa cwaniaku …. tchórz z Ciebie , a najlepsze w tym jest że Chrystus nadal Cie kocha i zawsze wybacza

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj