Chcieli uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny i usiłowali wręczyć łapówkę – zostali natychmiast zatrzymani przez policjantów

kasa robert1.jpg

Zarzuty popełnienia przestępstwa wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom z powiatu średzkiego usłyszało dwóch mężczyzn, którzy w ten właśnie sposób próbowali uniknąć odpowiedzialności. Jeden podczas kontroli drogowej, a drugi w trakcie interwencji domowej. Oboje odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Środzie Śląskiej podczas służby na terenie gminy Malczyce zauważyli pojazd ciężarowy, poruszający się drogą, na której obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 10 ton.

Kierujący ciągnika siodłowego został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci poinformowali go o popełnionym wykroczeniu. Wówczas 45-letni mężczyzna wyciągnął 400 złotych, które następnie próbował wręczyć policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

45-letni kierowca został natychmiast zatrzymany w związku z popełnionym przestępstwem. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał dobrowolnie karze.
Zarzut wręczenia korzyści majątkowej usłyszał również 23-letni mężczyzna, który na początku miesiąca kwotą 100 złotych próbował skłonić policjantów do odstąpienia od wykonywanych czynności służbowych. Funkcjonariusze interweniowali w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia w związku z zakłócaniem ciszy nocnej. Podczas wykonywania czynności do radiowozu podszedł jeden z uczestników i wrzucił przez okno banknot 100 złotowy w zamian za odstąpienie od czynności.

W związku z popełnieniem przestępstwa 23-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna była nietrzeźwy. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.
Przypomnijmy, że przestępstwo udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ