Legnica: historyczne miejsce odzyska dawny blask

Andrzej19, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Radio Wrocław podaje, że w Legnicy wyremontowana zostanie ulica Wrocławska.

Na wschód od legnickiego Starego Miasta znajduje się dzielnica nazywana Zakaczawiem (lub Kartuzami — od nieistniejącego już klasztoru kartuzów). Ulica Wrocławska rozciąga się od mostu na rzece Kaczawie do Pomnika Zesłańców Sybiru. W okresie międzywojennym było to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w okolicy. Teraz ma odzyskać swój dawny blask. Rozpoczęcie remontu planowane jest jeszcze na ten rok.

— To część planu rewitalizacji Zakaczawia. Chcemy to zrobić w ciągu dwóch budżetów, czyli na przełomie roku a w ciągu paru miesięcy. Chodniki, zatoki parkingowe… Przywracamy tę ulicę tej dzielnicy — mówi dla Radia Wrocław prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Początek prac planowany jest za około sześć miesięcy. Remont pochłonie 4,5 miliona złotych.

Na ulicy Wrocławskiej znajduje się fragment torowiska tramwajowego. Tramwaje w Legnicy zostały zlikwidowane kilkadziesiąt lat temu, ostatni z nich odbył kurs w dniu 13 lipca 1968 roku. Mieszkańcy miasta chcieliby, aby historyczne torowisko pozostało jako pamiątka minionych czasów.

— Z pewnością to było kiedyś wizytówką. W tej chwili to wiadomo, jest zaniedbane (…) Kawałek historii, bo ja pamiętam jak te tramwaje jeździły (…) Odkąd my jesteśmy tutaj 24 lata to, właściwie nie była robiona w żadnym zakresie ani droga, ani chodniki. Nic się nie działo — czytamy na portalu radiowroclaw.pl.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ