Policyjny pies „wskazał” złodzieja

policja fala 2.jpg

Policyjny pies „wskazał” złodzieja – funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież.

Ma 3 lata i wabi się Krzem. To pies pełniący służbę w świdnickiej komendzie policji. Podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy pod drzwi mieszkania, w którym następnie zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Sprawca chwilę wcześniej wyrwał torebkę kobiecie spacerującej ulicami miasta. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj, około południa, do idącej chodnikiem w centrum Świdnicy 46-letniej kobiety, podbiegł ubrany w bluzę z kapturem młody mężczyzna. Napastnik wyrwał jej torebkę i zaczął uciekać. Głośne krzyki kobiety usłyszeli pobliscy przechodnie, którzy próbując powstrzymać złodzieja, zaczęli go gonić. Ten podczas ucieczki przewrócił się wypuszczając z rąk skradzioną torebkę, przy okazji gubiąc jeszcze swój telefon komórkowy. Następnie wstał i uciekł, wbiegając pomiędzy budynki.

O całej sytuacji powiadomiony został oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Natychmiast skierował na miejsce policjantów, w tym przewodnika z psem służbowym.

Czworonożny „funkcjonariusz” o imieniu Krzem podjął trop dzięki telefonowi zgubionemu przez sprawcę i bez zawahania doprowadził policjantów pod drzwi mieszkania jednej z kamienic w centrum miasta. Wewnątrz funkcjonariusze zastali 21-latka, odpowiadającego rysopisem podejrzewanego o dokonanie powyższej kradzieży. Mężczyzna został rozpoznany przez pokrzywdzoną oraz świadków i przyznał się do dokonania tego czynu.

Po przedstawieniu mu zarzutów 21-latek trafi przed sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Świdnica

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ