Rząd pozytywnie rekomenduje ustawę dot. zakazu handlu w niedzielę

car-supermarket-1196791.jpg

– Rząd przyjął stanowisko w związku z ustawą, która znajduje się w parlamencie i dotyczy wprowadzenia zakazu prowadzenia handlu w niedzielę. Jest ze strony rządu pozytywna rekomendacja dla tej ustawy i są też oczywiście liczne uwagi do tego projektu – poinformował dziś na konferencji prasowej Rafał Bochenek, rzecznik rządu.

Dziś podczas posiedzenia rządu została przyjęta pozytywna rekomendacja w sprawie projektu ustawy dotyczącej zakazu handlu w niedzielę. Rząd zgłosił jednak do projektu liczne uwagi. O niektórych z nich powiedział dziś podczas konferencji prasowej Rafał Bochenek, rzecznik rządu.

– Rząd premier Szydło nie godzi się na to, aby karać chociażby więzieniem osoby, które będą ten zakaz naruszały. W tym stanowisku rządu zawarte są również uwagi i zastrzeżenia co do zakresu zakazu handlu, który miałby zostać wprowadzony. Są sugestie, aby ten zakaz nie był rozszerzany na takie sfery działalności jak handel w internecie lub żeby tym zakazem nie były objęte placówki pocztowe i operatorzy pocztowi – powiedział Bochenek.

Rzecznik rządu powiedział również, że zakaz handlu nie powinie obejmować sklepów znajdujących się na dworcach lub na lotniskach. Dodał, że łącznie rząd wyraził kilkanaście uwag do złożonego przez NSZZ „Solidarność” projektu tej ustawy. Rząd liczy również na to, że w prace nad projektem ustawy włączą się aktywnie przedsiębiorcy.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ