Filmy przyrodnicze wzbudzają pozytywne emocje

domena publiczna

Filmy przyrodnicze poprawiają samopoczucie — wynika z badań BBC i amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

W badaniu uczestniczyło 7,5 tys. osób. Co ważne, byli to ludzie z całego świata — m.in. mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii, Indii, RPA i Australii. Uczeni stosowani najnowocześniejsze metody, aby przebadać emocje, które w czasie rzeczywistym towarzyszyły uczestnikom podczas oglądania filmów. Były to krótkie klipy z programów telewizyjnych o rozmaitej tematyce (newsy, dramaty) ale to programy przyrodnicze prowadziły do prawdziwej metamorfozy emocjonalnej. A konkretniej — seria Planet Earth II produkcji brytyjskiej BBC.

U widzów zaobserwowano spadek stresu, niepokoju, nerwowości, lęku i zmęczenia. Najbardziej widoczne było to u uczestników pomiędzy 16 a 24 rokiem życia. Szczególnie emocjonalnie reagowały kobiety.

Podczas oglądania filmów ze zwierzętami u większości widzów wzrosły pozytywne emocje, takie jak zachwyt, radość, ciekawość, zadowolenie, entuzjazm i rozbawienie. Byli po prostu szczęśliwi.

Źródło: Tylko Medycyna

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ