Wiózł 4 tys. porcji narkotyków. Wpadł podczas kontroli drogowej

zdjęcie ilustracyjne / Karolina Kabat, CC BY-ND 2.0, Wikimedia Commons

Prawie 3500 porcji marihuany i amfetaminy oraz ponad 500 tabletek ekstazy przewoził w samochodzie mieszkaniec powiatu lubińskiego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

To miała być kontrola, jakich wiele codziennie przeprowadzają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej policji. Sprawdzenie trzeźwości, dokumentów i stanu technicznego pojazdu, jakim poruszał się młody mężczyzna. Funkcjonariusze wykazali się jednak czujnością.

W trakcie sprawdzenia kierującego zauważyli nietypowe zachowanie kontrolowanego. Mężczyzna z każdą minutą zachowywał się coraz bardziej nerwowo. Szybko na jaw wyszło, co tak denerwowało młodego kierowcę.

W samochodzie, którym jechał 28-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego policjanci zabezpieczyli spore ilości narkotyków. Do depozytu trafiła marihuana, z której można by było przygotować ponad 2500 porcji handlowych tego środka odurzającego, ponad 500 tabletek ekstazy oraz amfetamina w ilości blisko 1000 porcji.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Przed sądem odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie i sprzedaż nieletnim. Mieszkaniec powiatu lubińskiego został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Źródło: KPP Lubin

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ