Inwestycje kolejowe w Zagłębiu Miedziowym

domena publiczna

Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na realizację kolejnych inwestycji – w tym tych, które były przedmiotem szczególnej aktywności poselskiej Wojciecha Zubowskiego.

– Tematy dotyczące naszego regionu poruszałem podczas wizyt w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, PKP Polskie Linie Kolejowe i podczas rozmów z ministrami. Cieszę się, że obietnice i zobowiązania są realizowane i wdrażane poprzez konkretne działania służące podniesieniu jakości i skrócenie czasu podróży koleją w naszym regionie. Tym bardziej, że kwestie te były przedmiotem opracowań eksperckich zlecanych przez moje biuro poselskie. Choć do uzyskania czasu przejazdu z Wrocławia do Głogowa wynoszącego 75 minut sporo jeszcze nam brakuje, cieszy fakt, że w końcu zaczęto dostrzegać potrzeby i oczekiwania naszego regionu – mówi poseł Wojciech Zubowski.

W chwili obecnej trwają prace nad trasą Wrocław – Głogów, rozstrzyga się także przetarg na prace na linii 289 Legnica – Rudna Gwizdanów. Warto tu przypomnieć, że m.in. ta inwestycja jest konieczna do prowadzenia rozmów związanych z planami dotyczącymi projektu utworzenia wewnętrznej kolei w LGOMie.

Źródło: dolny-slask24h.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ