Kradzież zuchwała w centrum Wrocławia

Zaatakował mężczyznę na ulicy i ukradł mu portfel. Daleko jednak z nim nie uciekł.

Po pościgu został zatrzymany przez dwóch funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, którzy byli w czasie wolnym od służby, a przejeżdżając obok zauważyli całe zdarzenie. Dzięki natychmiast podjętej interwencji, sprawca został zatrzymany, a pokrzywdzony odzyskał utracone mienie.

Dwaj funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymali po pościgu sprawcę rozboju, do którego doszło w godzinach wieczornych, w centrum Wrocławia. Policjanci odzyskali też utracone mienie.
Do zatrzymania doszło około godziny 21.00 po tym, jak funkcjonariusze jadąc samochodem zauważyli u zbiegu ulic Podwale i Zelwerowicza mężczyznę, który wyrywa innemu mężczyźnie portfel z ręki i zaczyna uciekać. Policjanci natychmiast podjęli interwencję.

Podjechali do pokrzywdzonego potwierdzając, że doszło do rozboju. Napastnik grożąc pokrzywdzonemu pobiciem ukradł mu portfel. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za sprawcą. Dogonili napastnika i zatrzymali.

Mężczyzna był agresywny. Policjanci zmuszeni byli użyć chwytów obezwładniających. Podejrzanym okazał się 36 – letni mieszkaniec Wrocławia. Przy zatrzymanym funkcjonariusze odnaleźli też skradziony portfel.

Na miejsce wezwano policjantów będących w służbie. Mężczyzna został przewieziony do jednostki Policji. Przypomnijmy, że rozbój zagrożony jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ