Rozpoczęło się zazielenianie pawilonów na pl. Nowy Targ

Daviidos, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Rozpoczęły się prace związane z zazielenieniem pawilonów na pl. Nowy Targ. Na zewnątrz powstaną zielone ściany, a do środka trafią rośliny w donicach.

Roboty rozpoczęły się od wykopów, ale za kilka dni mają one zniknąć. – W tej chwili trwa doprowadzanie niezbędnych sieci. Jednak te wykopy powinny zniknąć w ciągu kilku dni. Całe zadanie powinno zakończyć się do końca kwietnia – mówi Marek Szempliński, rzecznik Wrocławskich Inwestycji.

Do przetargu na zazielenienie placu Nowy Targ jako jedyna zgłosiła się firma Spec City z ofertą wartą ponad 245 tys. zł i to ona wykonuje zadanie.

Prace polegają na wykonaniu tzw. zielonej ściany na północnych elewacjach pawilonów, które znajdują się na placu i służą jako zejścia na parking podziemny. Także w środku tych obiektów mają być dostawione donice i nasadzona roślinność. W ramach kontraktu wykonawca jest zobligowany także do pielęgnacji zieleni zanim ona całkowicie się przyjmie.

Projekt nie uwzględnia urządzenia pozostałej części placu. – O donicach w innych punktach będzie można pomyśleć dopiero po imprezach związanych z The World Games, bo niektóre z nich planowane są właśnie na pl. Nowy Targ. Nie ma co ryzykować zniszczenia roślin – wyjaśnia Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ