Kierował w stanie nietrzeźwości skradzionym samochodem

policja.jpg

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w Trzebnicy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

W trakcie sprawdzeń okazało się, że mężczyzna porusza się samochodem skradzionym na terenie województwa pomorskiego. Ponadto miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy za jazdę po alkoholu. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o prowadzenie pojazdu na tzw. „podwójnym gazie”.
Do zatrzymania doszło chwilę po godzinie 18.00 na jednej z ulic Trzebnicy. Policjanci podejrzewając, że kierowca samochodu osobowego marki Audi może znajdować się pod wpływem alkoholu, zatrzymali go do kontroli. Przeprowadzone badanie 42-letniego mieszkańca gminy Milicz wykazało, że jest on pod wpływem alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę po wypiciu alkoholu. Zatrzymany już wcześniej miał zabrane prawo jazdy, a po minięciu zakazu nie zdobył nowych uprawnień. Jakby tego było mało w trakcie kontroli policjanci zostali poinformowani przez dyżurnego, że pojazd którym jechał i kierował mężczyzna został skradziony.

42- latek przyznał się funkcjonariuszom, że ukradł samochód z warsztatu samochodowego na terenie województwa pomorskiego. Teraz mężczyzna za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Trzebnica

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ