Prezydent dla Reuters: Nie ma mowy o opuszczeniu UE przez Polskę

Prezydent RP Andrzej Duda fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP
Prezydent Andrzej Duda, powiedział w wywiadzie opublikowanym w piątek przez Agencję Reutera, że „mimo sporów Polska jest w pełni zaangażowana w Unię Europejską”.

Prezydent Andrzej Duda wskazał także, że „polscy wyborcy odrzuciliby ugrupowanie popierające wyjście kraju ze Wspólnoty”.

Każdy, kto zna sytuację oraz historię Polski od 1989 roku, rozumie, jak ważne było dla nas wstąpienie do UE oraz jak wiele zyskaliśmy – przyznał Andrzej Duda. Nie tylko w kategoriach czysto finansowych czy poziomu życia lub infrastruktury, lecz także w kategoriach tego, co nazywamy swobodą, swobodą przemieszczania się, bez granic – dodał.

Andrzej Duda podkreślił także, że Polska chce Unii wolnych i równych państw narodowych.

Agencja Reutera przypomniała również, że Premier Beata Szydło zapowiadała, że jeśli w Deklaracji Rzymskiej nie znajdą się postulaty priorytetowe dla Polski – „jedność Unii Europejskiej, obrona ścisłej współpracy z NATO, wzmocnienie roli parlamentów narodowych i wreszcie zasady wspólnego rynku” – to rząd w Warszawie nie przyjmie tego dokumentu. W piątek poinformowała jednak, że przygotowana z okazji szczytu deklaracja zostanie podpisana również przez Polskę.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ