Prezydent Duda napisał list do rodziny i najbliższych Wojciecha Młynarskiego

duda.jpg
„W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, w imieniu rodaków oraz własnym składam na Państwa ręce wyrazy serdecznej pamięci o Zmarłym i Jego wyjątkowej twórczości” – napisał Andrzej Duda w liście do najbliższych Wojciecha Młynarskiego.

Wojciech Młynarski zmarł 15 marca po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 75 lat.

Dziś w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Wojciecha Młynarskiego. Urna z prochami artysty została złożona na Alei Zasłużonych na Powązkach.

W związku ze śmiercią i pogrzebem Wojciecha Młynarskiego, prezydent Andrzej Duda napisał list do jego rodziny i najbliższych.

Szanowni Państwo!
 
W dniu ostatniego pożegnania Pana Wojciecha Młynarskiego proszę Państwa o przyjęcie najszczerszych, z głębi serca płynących wyrazów współczucia.
 
Bolesna strata, którą Państwo opłakują, jest także wielką stratą dla naszej kultury narodowej. Spod pióra jednego z najznakomitszych mistrzów słowa, jakim był Zmarły, nie wyjdą już nowe utwory. Jednak są i pozostaną z nami te, które przez dziesięciolecia poznała i pokochała cała Polska: inspirujące, skrzące się inteligentnym humorem lub liryczne i refleksyjne, urzekające pięknem frazy, błyskotliwymi metaforami, oryginalnością spojrzenia – prawdziwe perły poezji, piosenki literackiej i sztuki translatorskiej.

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, w imieniu rodaków oraz własnym składam na Państwa ręce wyrazy serdecznej pamięci o Zmarłym i Jego wyjątkowej twórczości. Wyrażam nadzieję, że w tych trudnych chwilach odnajdą Państwo pocieszenie w najszczęśliwszych wspomnieniach o Nim.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ