Szydło: Polska przyjmie Deklarację Rzymską

szydło.png
fot. youtube.com

– Będziemy rozmawiać, świętować, ale zostanie też przyjęta deklaracja, która została przygotowana w ostatnich dniach, która pokazuje dorobek UE – powiedziała premier Beata Szydło przed dzisiejszym wylotem do Rzymu.

Premier będzie dzisiaj uczestniczyć w spotkaniu z papieżem, a wcześniej uda się na spotkanie przewodniczących unijnych instytucji z partnerami społecznymi związkami zawodowymi i stowarzyszeniami przedsiębiorców.

Jutro w Rzymie będzie oficjalnie obchodzona 60 rocznica podpisania traktatów rzymskich.

– Chociaż Polska uważa, że Europę stać na ambitne cele, które powinniśmy sobie stawiać, żeby UE się rozwijała i miała dobrą przyszłość. Zostanie przyjęta deklaracja pokazująca zarówno dorobek UE jak i jej przyszłość. tej skomplikowanej sytuacji politycznej ten tekst jest możliwy do przyjęcia i jest deklaracja wszystkich państw, że zostanie on przyjęty  Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że te polskie postulaty są w tej deklaracji i są bezpieczne. Nie zdecydowałam się ogłosić, że polski rząd będzie popierał tę deklarację do momentu, kiedy nie byłam pewna, że te postulaty zostaną tam zawarte. Deklaracja zostanie zatem przyjęta  – powiedziała przed wylotem premier Szydło.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ