Prof. Zybertowicz do generałów: Gdzie byliście za rządów PO?

zybend.jpg

Odnosząc się do sytuacji w polskiej armii prof. Andrzej Zybertowicz zwrócił uwagę, że całe to zamieszanie nosi znamiona medialnej manipulacji. Przypomniał, że generałowie nie biegali do mediów za rządów Platformy Obywatelskiej, gdy „psuto system dowodzenia armią”. Pod adresem wojskowych padły mocne słowa.

W ostatnim czasie media bardzo chętnie informowały o rzekomej fali odejść z polskiej armii. Tymczasem minister Antoni Macierewicz przedstawił w Sejmie dane, z których wynika, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Prawdziwa fala odejść z wojska na największą jak dotąd skalę miała bowiem miejsce w latach 2010-2011, a wtedy nie rządziło Prawo i Sprawiedliwość, lecz koalicja PO-PSL.

– Prezydent Bronisław Komorowski i gen. Koziej stworzyli podwójny system dowodzenia armii. Wtedy media o tym nie mówiły, o osłabianiu [armii] w ten sposób. Teraz przywrócony jest proces reorganizacji, który ma przywrócić jednolity proces dowodzenia. Gdy psuto system dowodzenia armią, to nie było głosów generałów, którzy odchodzą. Prezydent nie widział w tych ruchach kadrowych powodów do niepokoju. One nie odbiegały od ruchów kadrowych za poprzednich rządów – mówił na antenie radiowej „Trójki” Andrzej Zybertowicz.

Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, w wielu mediach od pewnego czasu mówiono nie o rosnącej sile polskiego wojska, lecz… fali odejść doświadczonych oficerów. Dane podważające spekulacje na temat rzekomej największej od lat fali odejść z armii przedstawił w Sejmie minister Macierewicz. Te statystyki nie pozostawiają żadnych złudzeń:

– Ja rozumiem, że posłowie mogą nie mieć precyzyjnych informacji, ale jak się nie wie, to lepiej pytać. Największe odejścia z armii miały miejsce w 2010 i 2011, były dwukrotnie większe niż teraz. Uprzejmie proszę, by nie dezinformować. Chcę powiedzieć, że do OT, która jest ostatnio formowana zapisało się 16 tys. młodych ludzi. Jeżeli chodzi o programy Wisła, program okrętowy, to one są wszystkie realizowane zgodnie z planem. Po raz pierwszy od ponad 10 lat w 2016 w pełni zrealizowano program finansowy na modernizację armii. Nie udało się to zrobić rządom PO. W tej materii wszystko dzieje się bardzo dobrze. Podobnie jest z organizacją międzynarodowego dowództwa w Elblągu – powiedział w Sejmie Antoni Macierewicz.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ