Słaba frekwencja na marszu „Kocham Cię, Europo!”.

KOD republiki.jpg

„Kocham Cię, Europo!” to marsz zorganizowany przez środowiska lewicowe, takie jak ogólnopolski strajk kobiet, Komitet Obrony Demokracji oraz partie .Nowoczesną i Platformę Obywatelską. Manifestacja przeszła dziś ulicami Warszawy ale liczba uczestników „nie była imponująca”. Takie informacje przekazał portalowi Niezależna.pl rzecznik prasowy stołecznej policji.

Na placu Na Rozdrożu było około trzech tysięcy osób, a do celu, czyli na plac Zamkowy, dotarło około dwóch tysięcy – poinformował w rozmowie z portalem Niezależna.pl Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy warszawskiej policji.

Przed wyruszeniem demonstracji przemawiano. Ryszard Petru apelował na przykład, aby ruch „Polska w Europie” połączył partie polityczne i organizacje pozarządowe. – Nie dajmy się z Europy wyprowadzić. Jesteśmy w bardzo symbolicznym miejscu, na placu Na Rozdrożu. Polska znalazła się na rozdrożu Unii Europejskiej, albo będziemy w centrum Europy i ją współtworzyć, będziemy wśród jej liderów, albo z tej Europy wylecimy straszył lider .Nowoczesnej.

Źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ