Sukces polskiej firmy! Ursusy podbijają Afrykę

ursus.jpg

Znany polski producent ciągników i maszyn rolniczych – Ursus – odnosi kolejne sukcesy. Wartość kontraktu, który polska firma podpisała w Zambii opiewa na kwotę 100 mln złotych!

Ursus podpisał kontrakt o wartości 100 mln dol. z firmą Industrial Development Corporation na dostawę ciągników, maszyn rolniczych, oprzyrządowania i części zamiennych do Zambii. Do Afryki pojadą: 2694 ciągniki i 2509 maszyn rolniczych, m.in.: przyczepy, pługi czy prasy zwijające do słomy. W Zambii utworzona zostanie też sieć autoryzowanych warsztatów serwisowych oraz montownia produktów Ursusa.

Realizacja umowy rozpocznie się w momencie otrzymania zaliczki. Wszystkie traktory i maszyny zostaną przetransportowane do Zambii w ciągu roku. To największy afrykański kontrakt polskiego producenta. Wcześniej podpisano umowy na dostarczanie naszych traktorów do Etiopii i Tanzanii.

Ursus jest rozpoznawalną na świecie i uznaną markę produkującą ciągniki oraz maszyny rolnicze, a od niedawna również autobusy i samochody elektryczne Firma ma tradycję sięgającą końca XIX w. i bardzo mocno kojarzona jest z Warszawą. Obecnie jednak siedziba spółki Ursus S.A. znajduje się w Lublinie, a zakłady produkcyjne mieszczą się w Dobrym Mieście, Opalenicy oraz właśnie w Lublinie. Ursus S.A. łącznie zatrudnia około 800 osób.

Źródło: se.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ