Policjanci we Wrocławiu uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie

radiowoz.jpg

Od podjętych przez wrocławskich policjantów działań zależało ludzkie życie. Każda sekunda była bardzo ważna. Policjanci, aby dostać się do mieszkania desperata musieli wyważyć drzwi. W porę dotarli do mężczyzny, a podjęte przez nich i ratowników działania ratownicze doprowadziły do unormowania czynności życiowych. W tej sytuacji pomoc nadeszła na czas.

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie. 23 marca 2017 roku ok. godz. 18.00  oficer dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto otrzymał informację, że na ul. Strzegomskiej mężczyzna miał się sam okaleczyć. Wysłani na  miejsce policjanci z OPP we Wrocławiu skontaktowali się ze zgłaszającym, od którego usłyszeli iż mężczyzna właśnie udał się do domu z zamiarem targnięcia się na własne życie. Po ustaleniu mieszkania desperata funkcjonariusze stwierdzili, że w środku panuje cisza, drzwi są zamknięte, nikt nie odpowiada co może wskazywać iż życie mężczyzny jest zagrożone. Informację o tym natychmiast przekazali do dyżurnego komisariatu, aby powiadomić pozostałe służby ratunkowe. Mając na uwadze ratowanie życia ludzkiego policjanci wyważyli drzwi i weszli do mieszkania. Tam zauważyli mężczyznę, który targnął się na życie. Funkcjonariusze natychmiast odcięli przewód i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy.

Mężczyzna był nieprzytomny. Po chwili na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy kontynuowali czynności ratownicze. Gdy czynności życiowe były w normie 31-letni mężczyzna został przez pogotowie ratunkowe zabrany do szpitala.

źródło: KP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ