Media piszą o kłopocie alkoholowym. Oficjalny komunikat brzmi, że Juncker był zmęczony

Jak zachowywał się przewodniczący Komisji Europejskiej podczas szczytu w Rzymie? Na portalach społecznościowych krążą zdjęcia z Jean Claude Junckerem w dziwnych pozach. Widać to chociażby na fotografii, gdzie premier Beata Szydło podpisuje Deklarację Rzymską. Z kolei w materiale wideo nagranym w Watykanie szef KE próbuje rzucić się na szyję papieżowi, na szczęście Franciszek skutecznie go od tego powstrzymuje.

W sobotę przywódcy 27 państw i instytucji UE podpisali Deklarację Rzymską. Podczas wystąpień podkreślali determinację do utrzymania jedności Unii. Zdaniem premier Beaty Szydło to początek drogi zmian, które muszą nastąpić w UE. Ceremonia na rzymskim Kapitolu upamiętniła 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej. Udział w obchodach wzięli przywódcy 27 państw członkowskich, bez Wielkiej Brytanii, która przygotowuje się do opuszczenia Wspólnoty. Pod dokumentem, oprócz szefów państw i rządów, podpisali się także szef Rady Europejskiej Donald Tusk, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker oraz lider Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.

W piątek pisaliśmy o dziwacznym zachowaniu szefa KE. Widać to było na zdjęciach ze spotkania z papieżem w Watykanie.

Juncker w swoim stylu rzucał się na duchownych podczas powitania. W kuluarach unijnych instytucji od dawna mówi się o „filipińskiej chorobie” szefa KE. Coraz częściej przebąkują o tym także zachodnie media.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ