Morawiecki: Ocena perspektyw polskiej gospodarki dokonana przez Moody’s jest zbyt ostrożna

“W naszej ocenie, pomimo istniejących ryzyk oraz utrzymującej się niepewności, których źródła znajdują się w znacznym stopniu poza Polską, ocena perspektyw polskiej gospodarki jest zbyt ostrożna. Oczekujemy, że wzrost gospodarczy osiągnie poziom zakładany w dokumentach rządowych” – poinformowało Ministerstwo Rozwoju w komunikacie, który zawiera komentarze wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Dziś agencja ratingowa Moody’s podwyższyła szacunek PKB dla Polski. Z raportu wynika, że podwyższono szacunek PKB Polski na 2017 rok z 2,9 proc. do 3,2 proc. Wszystko dlatego, że uznano że perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce znacznie się poprawiły. CZYTAJ WIĘCEJ

Do prognozy Moody’s odniosło się w komunikacie Ministerstwo Rozwoju. Poprawa perspektyw ma w naszej ocenie charakter trwały i strukturalny, dotyczy bowiem zarówno konsumpcji, jak i inwestycji – podkreślił wicepremier Morawiecki.

Zdaniem ministra rozwoju, ministra finansów i wicepremiera pomimo istniejących ryzyk oraz utrzymującej się niepewności, których źródła znajdują się w znacznym stopniu poza Polską, ocena perspektyw polskiej gospodarki jest zbyt ostrożna. Oczekujemy, że wzrost gospodarczy osiągnie poziom zakładany w dokumentach rządowych.

To oczywiście bardzo cieszy, ale też wcale nas nie dziwi. Polska gospodarka jest stabilna i dzięki działaniom rządu wchodzi na ścieżkę trwałego wzrostu. Zauważają to nie tylko eksperci, ale także zwykli Polacy, którzy poprawę warunków życia odczuwają na co dzień – wskazał Mateusz Morawiecki.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ