Motorowerzysta bez kasku i dokumentów miał prawie 2,5 promila

policja.jpg

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali mężczyznę, który bez kasku kierował motorowerem.

Kontrolowany nie miał przy sobie dokumentów, a motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila w organizmie kierowcy. Podejrzany za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Mężczyzna „wpadł” podczas kontroli drogowej w miejscowości Rząśnik. Policjanci postanowili go skontrolować, ponieważ poruszał się motorowerem bez wymaganego przepisami kasku ochronnego. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że 49-latek nie posiada przy sobie dokumentów pojazdu. Funkcjonariusze dodatkowo wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, dlatego postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Po chwili osoba powiadomiona przez kontrolowanego kierowcę dostarczyła policjantom dowód rejestracyjny i polisę OC motoroweru. Weryfikacja dokumentacji wykazała, że pojazd ten nie posiada ważnych badań technicznych, wobec czego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Skuter został przekazany osobie wskazanej przez 49-latka, która zobowiązała się go zabezpieczyć, a o dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

W świetle obowiązujących przepisów, osobie kierującej pojazdem mechanicznym, która znajduje się w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Przy czym do kategorii pojazdów mechanicznych zaliczamy nie tylko samochody, ale i maszyny rolnicze, motocykle oraz skutery.

Przypominamy również, że prawo o ruchu drogowym zobowiązuje do używania w czasie jazdy kasków ochronnych zarówno kierujących motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem jak i wszystkie osoby przewożone takimi pojazdami.

Źródło: KPP w Złotoryi

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ