W teatrze wystawili „sztukę”, aby lepiej zrozumieć… terrorystę

Nie-dla-demokracji-my-chcemy-tylko-islamu kp.jpg

Mawiają, że gdyby głupota umiała latać, to co niektórzy mogliby fruwać. To powiedzonko przychodzi na myśl, po informacji ze Szwecji. W teatrze miejskim w Göteborgu wystawili „sztukę”, która ma pomóc – tak twierdzi jej autor – lepiej zrozumieć islamskiego terrorystę.

Nie po raz pierwszy zadajemy pytanie o granice absurdu. I ciągle są one przesuwane. Wydaje się jednak, że tym razem niektóre środowiska doszły do ściany, bo… Okazuje się, że w Szwecji wystawiono sztukę „Dżihadysta”, która wywołała ogromne kontrowersje nawet w kraju tak liberalnym.

„Na deskach teatru miejskiego w Göteborgu zadebiutował spektakl, którego przesłaniem jest próba lepszego zrozumienia islamskiego terrorysty” – podaje wprost.pl powołujący się na lokalne media.

„Bohaterami sztuki są osoby pochodzenia szwedzkiego, które radykalizują się w Szwecji, a w końcu dojrzewają do decyzji, by przystąpić w szeregi tzw. Państwa Islamskiego i toczyć dżihad w Syrii lub Iraku” – dodaje.

Jej autorem i reżyser jest Johan Gry, który na antenie telewizji SVT tłumaczył jaki był cel. Koszmarne brednie.

– Celem jest uczłowieczenie terrorysty, że ujmę to w ten sposób, i ośmielenie się o tym mówić. Chodzi o to, by odważyć się przyznać, że terrorysta jest człowiekiem – bajdurzył Gry.

– Jeśli tego nie zrobimy, wówczas zdehumanizujemy te osoby w taki sam sposób, w jaki one dehumanizują swoje ofiary, a jeżeli nie zrozumiemy albo chociaż nie spróbujemy zrozumieć tych osób, to nie będziemy mogli zrobić nic z zasadniczymi problemami – tłumaczył reżyser.

„Autor „Dżihadysty” podkreślił, że celem sztuki nie jest pokazanie, jak walczy się z terroryzmem, tylko umożliwienie zrozumienia, dlaczego ludzie decydują się na zostanie terrorystami” – dodaje wprost.pl

Proponujemy, żeby pojechał na tereny opanowane przez tzw. Państwo Islamskie. Tam szybko pozna naturę terrorystów. Na własnej skórze.

źródło: STV, speisa.com, niezalezna.pl, wprost.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ